На 1 септември 2025 г. подходът към Бетонния мост в Пловдив откъм бул. Христо Ботев в посока район Южен ще бъде затворен за движение от 8:30 до 16:30 часа. Причината е преасфалтиране на компрометираната настилка от северната страна на моста, съобщиха от "Организация и контрол на транспорта". Ремонтът ще се извърши за сметка на фирмата, положила асфалта.
Обществена поръчка за реконструкция
В началото на септември администрацията на район Централен ще обяви обществена поръчка за конструктивно обследване и изготвяне на технически проект за реконструкция на северната част на Бетонния мост Тодор Александров, разположен над бул. Христо Ботев. Заданието ще включва и обследване на стълбите, които също се нуждаят от ремонт. Избраният изпълнител ще извърши измервания на здравината, товароносимостта и ще определи необходимите укрепителни дейности за безопасност на автомобили и пешеходци.
Бетонният мост, построен преди 45 години, не е ремонтиран досега. През миналата година беше увеличена височината му, за да не пречи на пантографите на влаковете.
Промени в автобусните линии
Заради ремонта маршрутите на автобусни линии №1, №11, №27 и №36 от вътрешноградския транспорт ще бъдат променени, както следва:
-
Линия №1 (АПК "Тракия" – кв. Коматево): От бул. Цар Борис III, спирка №13 (Пловдивски университет), през бул. Найчо Цанов, спирка №375 (надлез "Родопи"), десен завой по ул. Даме Груев, спирки №376 и №377 (Събота пазар), и по ул. Бяло море до утвърдения маршрут. В обратна посока маршрутът остава непроменен.
-
Линия №11 (Завод "Биомашиностроене" – Митница): Следва същия маршрут през бул. Найчо Цанов, ул. Даме Груев, но завива наляво по ул. Охрид след спирка №377. В обратна посока няма промени.
-
Линия №27 (ЗХА "Родина" – кв. Коматево): Идентичен маршрут с линия №1 през ул. Бяло море. В обратна посока маршрутът е непроменен.
-
Линия №36 (кв. "Изгрев" – кв. Коматево): От бул. Христо Ботев, спирка №335 (Военна болница), ляв завой по бул. Найчо Цанов, десен по ул. Даме Груев, и ляв по бул. Македония, спирка №369. В обратна посока маршрутът остава непроменен.
Все още няма коментари. Бъдете първи.