Полицията в Лом установи 46-годишен мъж, подложил на постоянен физически и психически тормоз 37-годишната си съпруга, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана. Потърпевшата е споделила пред разследващите, че в продължение на повече от една година е била системно малтретирана и противозаконно заключвана в семейното им жилище.
Служителите на реда незабавно са задействали процедурите, разписани в Закона за защита от домашното насилие. След намесата на органите на реда извършителят е бил настанен за лечение в психиатричното отделение на общинската болница „Свети Николай Чудотворец“ в Лом, като по случая вече се води досъдебно производство.
Паралелно с този случай, в областния център Монтана е регистриран втори инцидент в условията на домашно насилие. Мъж на 44 години е отправил заплаха за убийство и саморазправа към 36-годишна жена в района на местната автогара.
Сигналът е подаден в късния следобед, което е позволило на пристигналите патрули бързо да установят извършителя и да разпитат свидетели на бруталната сцена. Органите на прокуратурата са информирани своевременно и по случая е образувано отделно досъдебно производство.
Черната статистика на ОДМВР-Монтана показва сериозни нива на този тип престъпност в региона през последните години. По данни на дирекцията през изминалата година са образувани 56 досъдебни производства за домашно насилие, като по-голямата част от тях са били за нанесени телесни повреди и сериозни закани.
Тенденцията остава тревожна, като само за първите пет месеца на настоящата година в областта са регистрирани нови 15 наказателни производства за сходни прояви на агресия в близката семейна среда.
Все още няма коментари. Бъдете първи.