Предстоящите четвъртък и петък ще предложат слънчеви часове в по-голямата част от страната, но ще има и развитие на купеста и купесто-дъждовна облачност. На места, предимно в Северна България и планинските райони, ще превали и прегърми. Вятърът ще остане слаб от юг, което ще доведе до леко повишение на температурите. В петък максималните температури ще достигнат между 25° и 30°.

Уикенд с бури и захлаждане

През почивните дни обаче времето ще стане по-динамично. Над Западна и Централна България ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност, което ще донесе краткотрайни валежи на много места. Значително се повишава вероятността тези валежи да са локално интензивни и значителни по количество, придружени от гръмотевични бури и градушки.

В събота вятърът ще се ориентира от северозапад, а по-късно от североизток, носейки със себе си по-хладен въздух. В резултат на това температурите ще се понижат с 2-3 градуса. В неделя вятърът ще е от изток-югоизток, което ще доведе до затопляне в югоизточните райони, където максималните температури ще бъдат около и над 30°.

Неустойчива въздушна маса в началото на новата седмица

Първите дни от новата седмица ще запазят неустойчива въздушна маса над страната. Очаква се значителна облачност, която след обяд ще премине в купеста и купесто-дъждовна. Ще има валежи и гръмотевични бури, а максималните температури ще се движат предимно между 20° и 25°.