Потребителите на Microsoft Outlook за Mac, които наскоро са актуализирали приложението си до най-новата версия, се сблъскаха със сериозен технически проблем. Появилият се бъг премахва автоматично историята на кореспонденцията, когато се отговаря на писмо или се препраща съобщение. Неизправността беше въведена с версия 16.110 (build 26061317), която беше пусната официално в средата на юни.
Преди това софтуерно обновление потребителите на Apple устройства виждаха целия предишен контекст и хронология на разговорите в прозореца за съставяне на нов отговор. Според данни на технологичното издание The Register, след инсталирането на новия билд, поле за отговор остава напълно празно, което нарушава обичайния работен процес. Официалните представители на Microsoft все още не са излезли с официално изявление или коментар за медиите.
Модератори в официалната платформа за техническа поддръжка Microsoft Learn потвърдиха за наличието на проблема и предложиха временно решение. Към настоящия момент единственият начин за справяне с грешката е връщане към по-старата версия 16.109.3 или по-ранна. За целта засегнатите потребители трябва изцяло да деинсталират текущата версия и да инсталират предишния стабилен софтуерен пакет от сайта на разработчика.
След извършване на процедурата по даунгрейд е задължително да се изключи опцията за автоматични актуализации в менюто за помощ на приложението, за да се предотврати повторно инсталиране на дефектния код. Много от потребителите изразиха силно недоволство във форумите, тъй като бъгът засяга и функцията за препращане, правейки я напълно неизползваема за бизнес комуникация. Служителите, които използват служебни компютри под корпоративно управление, ще трябва да изчакат пускането на официална поправка (hotfix) от страна на Microsoft.
Все още няма коментари. Бъдете първи.