В понеделник, 15 септември, се очаква динамичен ден с бърза промяна в метеорологичната обстановка. Сутринта над Централна България и планинските райони ще преобладава значителна облачност, която ще донесе интензивни валежи и гръмотевични бури. На места не са изключени и градушки.
След обяд обаче обстановката ще се успокои. Облачността ще започне да се разкъсва, а слънцето ще се покаже над по-голямата част от страната. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, ще се усили и ще донесе студен въздух.
Температурите ще се понижат, като минималните ще са между 12° и 17° (в София около 12°), а максималните ще достигнат 22° до 27° (в София около 23°).
Прогноза за планините и Черноморието
В планините от Западна България се очакват силни валежи и гръмотевични бури, особено до обяд над Централен Балкан. Вятърът ще бъде умерен, от север-северозапад. Максималните температури ще са около 18° на 1200 метра и около 12° на 2000 метра.
По Черноморието денят ще бъде предимно слънчев. Вятърът, който сутринта ще е от изток-североизток, следобед ще обърне посоката си към запад-северозапад. Температурите на въздуха ще достигнат 26°-27°, а вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Все още няма коментари. Бъдете първи.