post_add Добави новина
Revolut навлиза на пазара на мобилни услуги с нови планове за Великобритания и Германия
Технологии 01.05.2025

Revolut навлиза на пазара на мобилни услуги с нови планове за Великобритания и Германия

Финтех гигантът Revolut обявява революционен ход към телекомуникационния сектор, като предлага мобилни планове без договор и с щедри условия за роуминг.

Revolut ще обяви нова услуга – месечни мобилни планове за телефони, с което цели да преобърне пазара на телекомуникации в Европа. Първите пазари, на които ще бъдат стартирани плановете, са Великобритания и Германия, съобщава Euronews.

Според компанията, потребителите ще получат неограничени разговори, SMS-и и мобилни данни, както и местен телефонен номер, без нужда от дългосрочни договори.

Плановете за Великобритания включват 20GB роуминг в ЕС и САЩ, докато за Германия – 40GB роуминг в ЕС. Все още не е ясно какви ще бъдат условията за европейски потребители, пътуващи към Обединеното кралство.

От 2017 г. ЕС позволява безплатен роуминг в рамките на Блока, но след Брекзит това не важи за британските оператори. Те вече могат самостоятелно да определят роуминг таксите си.

Потребителите страдат от скрити такси и неинтуитивни услуги. Ние искаме да променим това“, заяви Хади Насралах, генерален мениджър на телекомуникационния отдел в Revolut.

Нов играч с партньорски подход

Revolut ще оперира като виртуален мобилен мрежов оператор (MVNO) – ще използва съществуваща инфраструктура от партньорски мрежи, чиито имена все още не се разкриват. Компанията подчертава, че качеството на услугата ще се гарантира чрез договорни условия и доверие между страните.

ЕС има над 30 мобилни оператора, в сравнение със САЩ и Китай, където те са само няколко. Според анализатори, фрагментираният пазар подпомага конкуренцията, но някои твърдят, че малките оператори инвестират по-малко в развитие на инфраструктура.

Необичаен, но стратегически ход

Според Томасо Дусо от DIW Berlin, достъпът до пазара като мобилен мрежов оператор е силно ограничен, но виртуалните оператори като Revolut могат лесно да навлязат, без да инвестират в собствени мрежи.

Доклад на Европейската комисия подчертава, че MVNO операторите насърчават инвестициите в телекомуникации, въпреки че не притежават инфраструктура.

Интегрирана услуга в стил Revolut

Новата мобилна услуга ще бъде интегрирана в мобилното приложение на Revolut. Потребителите ще могат да плащат с точки от програмата за лоялност, а първите записали се в списъка с чакащи ще получат приоритетен достъп. Началната цена ще е 12,50 паунда на месец.

„Ние не правим просто финанси – правим продукти, които подобряват ежедневието“, подчерта Антоан Льо Нел, директор по растежа и маркетинга в компанията.

След като миналата година пусна eSIM услуга, Revolut продължава да разширява своя екосистемен модел, доказвайки, че финтех и телекомуникации могат да вървят ръка за ръка.

history

Последна актуализация

04.05.2025 |
schedule 08:46
Росен Димитров

Росен Димитров

verified Автор