Открито е кучето на изчезналия 13-годишен Николай от старозагорското село Конаре, съобщи bTV. Въпреки че животното е било открито в силно стресирано състояние, с негова помощ е направен опит да се открие следа от детето, засега без успех.

Седми ден продължават мащабните издирвателни действия за 13-годишния Николай, който е със синдром на Даун и изчезна на 17 декември. В търсенето му се включват стотици полицаи, жандармерия, горски и доброволци, които използват техника и дронове. Вчера в операцията се включи и хеликоптер на Гранична полиция в Елхово.

Версиите за изчезването на Николай са няколко: че се е изгубил сам, че е станал жертва на нещастен случай или че е възможно да е станало престъпление. Майката и вторият баща на момчето са разпитани с полиграф, но резултатите от теста не са потвърдили съмненията на разследващите.

Надеждата за успешно завършване на издирването не угасва. Откриването на кучето на Николай дава малка искрица надежда, че детето може да бъде открито живо и здраво.