Spotify обяви интеграция с TuneMyMusic – инструмент, който може да прехвърля плейлисти от други стрийминг услуги в библиотеката на потребителите. Функцията вече се внедрява и ще бъде достъпна в секцията „Your Library“ на мобилното приложение.

За да я използвате, трябва да изберете опцията „Import your music“, да свържете TuneMyMusic и да посочите платформата, от която искате да прехвърлите плейлистите си. Те ще се появят в Spotify, без да се изтриват от оригиналната услуга.

Поддържани платформи

TuneMyMusic позволява трансфер от:

  • Amazon Music

  • Apple Music

  • Deezer

  • Pandora

  • SoundCloud

  • Tidal

  • YouTube Music и други.

Значение за пазара

  • Функцията засилва конкуренцията в „стрийминг войните“ и е победа за преносимостта на данни.

  • Apple Music вече предлага подобна опция чрез iOS и Android приложенията си.

  • YouTube Music Premium също позволява импортиране на плейлисти, включително от Spotify.

За потребителите, които обмислят преминаване към Spotify, наличието на тази функция е сериозен стимул. Онлайн версията на TuneMyMusic ограничава безплатния трансфер до 500 песни, докато интеграцията в Spotify премахва това ограничение.

Макар че Spotify не разкрива условията на сделката с TuneMyMusic, тя изглежда взаимно изгодна – Spotify привлича нови клиенти, а TuneMyMusic печели голям партньор.