Политическата формация „Спаси София“ внесе предложение за въвеждане на регламентирано удължено работно време на градския транспорт в дните с масови прояви, футболни срещи и концерти. Докладът, изготвен от общинския съветник адв. Христо Копаранов, предвижда създаването на ясен механизъм за нощно движение на метрото и основните наземни линии с по-кратки интервали между превозните средства съобразно очаквания брой посетители.

Във връзка с предстоящия спортен мач на 27 август 2026 г. на стадион „Васил Левски“ адв. Христо Копаранов поиска Столичната община незабавно да информира гражданите за предвидената организация на придвижване. По думите му в момента липсват единни стандарти, като за някои мачове с голяма посещаемост се осигурява допълнително извозване с метрото, а за други подобни мерки не се предприемат.

Според вносителя на предложението градският транспорт в София трябва да бъде основна част от цялостната сигурност и логистика на всяко голямо събитие. Към момента решенията се вземат в последния момент, което създава затруднения както за феновете и посетителите на концерти, така и за останалите жители на столицата.

Новият регламент цели предварително да определя критериите за въвеждане на извънреден график, прогнозирането на пътникопотока и осигуряването на извънредни метровлакове, автобуси, тролейбуси и трамваи. Проектът залага също на осигуряването на резервни превозни средства на терен, по-добро съгласуване между организаторите и органите на реда, както и навременно уведомяване на обществеността.